Mapa webu Česky English Deutsch

Moderní trendy v nástrojích pro obrábění - přednášky

Hlavní stránka / Projekty / Projekty OPVK / CZ.1.07/1.1.30/01.0029 / Aktivity projektu / Moderní trendy v nástrojích pro obrábění - přednášky

21.5.2014

Moderní trendy v nástrojích pro obrábění - přednášky Dne 12. května 2014 se třída 1STA zúčastnila na ZČU v Plzni v rámci projektu Modernizace výuky technologie, odborné praxe a měření ve strojírenství, reg. č. CZ.1.07/1.1.30/01.0029 přednášek na téma Moderní trendy v nástrojích pro obrábění pod vedením lektora Ing. Miroslava Zetka, Ph.D. a Možnosti hodnocení povrchu pod vedením lektorky Ing. Ivany Česákové.

Přednáška Miroslava Zetka byla zaměřena zejména na moderní systémy upínání nástrojů, měření řezných podmínek a jejich vliv na opotřebení nástroje při obrábění s praktickou ukázkou v technologickém parku.
 
 
Přednáška Ivany Česákové byla zaměřena především na způsoby vyhodnocení drsnosti povrchu materiálu pomocí moderních metod a přístrojů a porovnání klasických dokončovacích operací (broušení, pískování) s moderními způsoby (omílání, mokré pískování) a vliv drsnosti plochy ve vztahu k opotřebení nástrojů.
 
 
Přednášky byly velice zajímavé a žáci se seznámili s novinkami v oboru obrábění.
 
 

 

Autor: Ing. Petra Mašková   |   Sekce: Aktivity projektu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021


Všechna práva vyhrazena © 2021 NETservis s.r.o.