Mapa webu Česky English Deutsch

Exkurze ve firmě Molins s.r.o.

Hlavní stránka / Projekty / Projekty OPVK / CZ.1.07/1.1.30/01.0029 / Aktivity projektu / Exkurze ve firmě Molins s.r.o.

3.5.2013

Exkurze ve firmě Molins s.r.o. Dne 2. května 2013 se žáci třídy 2ST v rámci projektu Modernizace výuky technologie, odborné praxe a měření ve strojírenství, reg. č. CZ.1.07/1.1.30/01.0029 zúčastnili exkurze ve firmě Molins s.r.o. Tato firma se specializuje zejména na výrobu tabákových strojů.

 

Dílnou, kontrolou a montáží provedl žáky pan Ing. Jaroslav Fryček, který nás nejdříve seznámil s historií firmy a poté nás provedl jednotlivými pracovišti od skladu (žákům se velice líbil šikovně řešený automaticky ovládaný sklad součástí), přes výrobu, montáž a kontrolu. Výroba jednotlivých součástí je charakteristická zejména vysokou přesností (tisíciny) většinou na CNC obráběcích strojích. Žáci měli veliké štěstí a mohli zhlédnout i funkční zkoušku tabákového stroje MOLINS MTF4 o výkonu 10 000 cigaret za minutu. Při průchodu okolo kuřáckého prostoru vyvolalo údiv a úsměv na tváři žáků sdělení, že vstup je možný pouze na čipovou kartu a čas věnovaný kouření se odečítá pracovníkovi z pracovní doby.
 
Exkurze byla velice zajímavá a studenti se dozvěděli o případné možnosti uplatnění se v této společnosti po skončení studia na střední, popř. vysoké škole.
 

 

 

Autor: Ing. Petra Mašková   |   Sekce: Články | Aktivity projektu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.