Mapa webu Česky English Deutsch

Den jaderné energetiky

Hlavní stránka / Projekty / Projekty OPVK / CZ.1.07/1.1.30/01.0029 / Aktivity projektu / Den jaderné energetiky

31.5.2013

Den jaderné energetiky Dne 27. května 2013 se žáci třídy 1ST v rámci projektu Modernizace výuky technologie, odborné praxe a měření ve strojírenství, reg. č. CZ.1.07/1.1.30/01.0029 zúčastnili přednášek v rámci „Dne jaderné energetiky“, který probíhal na naší škole ve spolupráci s firmou ČEZ pro partnerské školy ČEZU v Plzni. Kromě žáků třídy 1ST z naší školy se jednalo o žáky 1. ročníku z VOŠ a SPŠE, Koterovská 85, Plzeň a ze SOUE, Vejprnická 56, Plzeň. Žáci, kteří projevili zájem se po skončení přednášek zúčastnili odpolední exkurze ve Škoda JS a.s. – provoz Reaktorová hala.

 

Přednášky zahájila Ing. Lenka Heraltová z FJFI ČVUT na téma: Příběh jaderného paliva, následovala přednáška Marka Kováře z FJFI ČVUT na téma: Jak dlouho bude dodávat Temelín elektřinu s aktuálním vstupem zástupce JE Temelín Ing. Pavla Šimáka o studijních programech pořádaných elektrárnou pro vybrané žáky středních škol. Závěrečná přednáška patřila předsedkyni SÚJB Ing. Daně Drábové PhD. na téma: Současnost a budoucnost jaderné energetiky. Přednášku doplnila diskuze s posluchači na aktuální téma dostavby dvou reaktorů v JE Temelín.

Touto akcí bychom rádi odstartovali spolupráci mezi partnerskými školami ČEZu, a tím následně zvyšovat zájem žáků o energetiku tj. oblast s velmi dobrou profesní perspektivou pro strojaře a elektrotechniky. V širším kontextu bylo záměrem akce popularizovat strojírenské a elektrotechnické obory s cílem zvýšit zájem mladých lidí o studium strojírenských oborů.

Chceme v takovýchto tematických dnech zaměřených na energetiku a moderní výrobní technologie spolu s ostatními partnerskými školami ČEZu a ZČU v pravidelných cyklech pokračovat. Samozřejmě počítáme s odbornou i materiálně technickou podporou ČEZu  jako nejsilnějšího hráče ve výrobě a distribuci elektrické energie v ČR. 

Rádi bychom studentům s hlubším zájmem o energetiku nabídli individuální programy rozvoje nad rámec povinné výuky. Chceme dále připravit tematické dny zaměřené na techniku také pro žáky základních škol z regionu Plzně.

 

Autor: Ing. Petra Mašková, Ing. Rostislav Študent   |   Sekce: Články | Aktivity projektu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021


Všechna práva vyhrazena © 2021 NETservis s.r.o.