Mapa webu Česky English Deutsch

Jazykově-poznávací pobyt ve Velké Británii

Hlavní stránka / Projekty / Projekty OPVK / CZ.1.07/1.1.00/56.0626 / Aktivity projektu / Jazykově-poznávací pobyt ve Velké Británii

22.12.2015

Jazykově-poznávací pobyt ve Velké Británii

V rámci projektu Zvyšování jazykových a čtenářských kompetencí se 20 studentů naší školy vydalo na sedmidenní jazykově-poznávací pobyt do Velké Británie. Byli vybráni podle jejich výsledků v loňském školním roce, kritériem výběru byl celkový prospěch, známka z anglického jazyka a absence. Proto se tento pobyt stal odměnou pro ty nejlepší studenty naší školy.

Za doprovodu Mgr. Daškové a Mgr. Fajrajzlové se v sobotu 5. prosince 2015 studenti vydali na dlouhou cestu do Velké Británie. Tohoto času všichni využili k seznámení se s druhou skupinou, která se pobytu zúčastnila, se studenty z lovosického gymnázia, a sportovně založeným panem průvodcem Tomášem Reznerem. Výborně skloubil program obou skupin.

První den byl velmi náročný, protože po noci strávené v autobuse dal pan průvodce možnost protáhnout si nohy dlouhým pochodem Londýnem. Všichni si tak prošli rušnou částí metropole, kolem katedrály Sv. Pavla, finančním centrem. Odvážní zájemci shlédli na Londýn z výšky 135 metrů, kam je vyneslo vyhlídkové kolo London Eye. Následoval přejezd do Brightonu, vstříc hostitelským rodinám, které si pro naše unavené cestovatele připravily dobrou večeři a čistě ustlanou postel (o níž mnozí snili). Studenti byli ubytováni v samostatných pokojích po dvou a rodiny si pro ně povětšinou připravily taková jídla, o nichž předpokládaly, že zachutnají teenagerům – pizzu, lasagne, hranolky,… a také zelený hrášek.

Protože tento zájezd nebyl jen poznávací, ale také jazykový, studenti chodili do kurzů anglického jazyka. Výuku vedli rodilí mluvčí, kvalifikovaní lektoři, a připravili si pro studenty nejen práci s fotokopiemi, ale také podněty pro to, aby se rozmluvili a neostýchali se v cizím jazyce hovořit… či zpívat. Během kurzů si totiž nacvičili anglické koledy, které pak zazpívali na pěší zóně v Brightonu. Jedna skupina si vytvářela vlastní charitativní projekt. Jiná se zase vydala zpovídat místní obyvatele a hledat například někoho, kdo spí v ponožkách. Všechny aktivity ale vedly k aktivnímu používání anglického jazyka. Na závěr všichni obdrželi certifikát o absolvovaném kurzu.

Po dopoledních strávených ve škole si studenti rádi vyrazili za poznáním. Bohužel (bohudík) nepoznali typické anglické deštivé počasí, bylo relativně teplo, a tak si prošli Brighton, kde navštívili místní akvárium a nakoupili suvenýry, prohlédli si přístav a loď HMS Victory v Portsmouthu, seznámili se se středověkým hradem Bodiam castle, vyfotili se na křídových útesech Beachy head. Každého zaujalo něco jiného, a tak mohou vyprávět o lodi admirála Nelsona, již doslova prolezli od přídě po záď, či o výstupu na Spinnaker Tower v Portsmouthu, kde je překvapila skleněná podlaha.

Poslední den studenti strávili opět v Londýně. Nyní navštívili místa, která se nejvíce zapsala do historie města: Buckingham Palace, Westminster Abbey, Trafalgar Square,… Nakonec ve skupinách dostali pracovní list plný hádanek a odpovědi museli hledat v oblasti Westminsteru. Správné odpovědi si hned ověřili na stíracích losech, které obdrželi od pana průvodce. Nejlepší řešitelé získali sladké odměny.

Doufám, že tento jazykově-poznávací pobyt přinesl studentům mnoho úžasných zážitků. Závěrem bych chtěla poděkovat pedagogickému doprovodu za pomoc studentům během celého pobytu.

 

Autor: Mgr. Michaela Králová   |   Sekce: Aktivity projektu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021


Všechna práva vyhrazena © 2021 NETservis s.r.o.