Mapa webu Česky English Deutsch

Čtenářské dílny inspirují

Hlavní stránka / Projekty / Projekty OPVK / CZ.1.07/1.1.00/56.0626 / Aktivity projektu / Čtenářské dílny inspirují

15.12.2015

Čtenářské dílny inspirují Od začátku školního roku na naší škole v rámci projektu „Zvyšování jazykových a čtenářských dovedností“ probíhají ve třídách 2.BC oboru Sociální činnost a 3.D oboru Informační služby - knihovnictví Čtenářské dílny.

Jak již vyplývá z názvu projektu, hlavním cílem je podpora čtenářské gramotnosti. Záměrem je tedy vést žáky k lepšímu porozumění psanému, jeho používání a přemýšlení o něm, k rozvoji žákovských vědomostí a dovedností.

Do školní knihovny bylo díky tomuto projektu zakoupeno více než 130 knih. Studenti se v hodinách českého jazyka tak seznamují s díly našich i světových autorů, usilují o lepší porozumění textu. Žáci během těchto dílen ale jen nevysedávají ve škole nad knihami, ale zúčastňují se i exkurzí na místa spojená s literárními díly nebo autory. Prezentují své závěry před spolužáky, diskutují s nimi.Dílny podporují také jejich samostatnou tvorbu, rozvíjí fantazii a tvůrčí schopnosti žáků.

Čtenářské dílny by neměly být vážnou a nudnou záležitostí, a tak vyučující volí i netradiční metody, jakou byla například "stopovačka" Literární mapa města Plzně, kterou studenti hodnotili velmi pozitivně. Čtenářské dílny budou pokračovat i v druhém pololetí, kdy se zaměří více na individuální četbu žáků a na práci i s e-knihami a čtečkami, které byly v rámci tohoto projektu zakoupeny pro potřeby studentů naší školy.

Věříme, že materiály vytvořené v rámci Čtenářských dílen budou využívány i v dalších letech a budou mít pozitivní dopad na vztah žáků k literárním i neliterárním textům v různých podobách a formách.

Autor: Mgr. Vladimíra Bezpalcová   |   Sekce: Články | Aktivity projektu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021


Všechna práva vyhrazena © 2021 NETservis s.r.o.