Mapa webu Česky English Deutsch

Cestujeme za poznáním i zkušenostmi

Hlavní stránka / Projekty / Projekty OPVK / CZ.1.07/1.1.00/56.0626 / Aktivity projektu / Cestujeme za poznáním i zkušenostmi

9.11.2015

V rámci projektu Zvyšování jazykových a čtenářských kompetencí se 20 studentů naší školy vydá na sedmidenní jazykově poznávací zájezd do Velké Británie. Studenti byli vybráni podle jejich výsledků v loňském školním roce, kritériem výběru byl celkový prospěch, známka z anglického jazyka a absence.

Zahraniční pobyt pro vybrané studenty se uskuteční v předvánočním čase 5. – 11. prosince 2015. Účastníci tohoto zájezdu navštíví památky nejen v Londýně (Greenwich, Tower Bridge, katedrálu Svatého Pavla, podívají se na Buckinghamský palác, Westminsterské opatství,…), ale také v dalších městech. Každý si během pobytu najde určitě něco, co ho zaujme, protože kromě historických památek se také vydají na procházku po útesech Beachy Head, projedou se lodí v přístavu v Portsmouthu i po Temži a určitě jim zbyde také volný čas na nákup suvenýrů v Brightonu. Pracovníci cestovní kanceláře si pro studenty připravili i velkou vzdělávací hru v oblasti Wesminsteru s oceněním pro vítěze, proto si myslím, že všichni budou mít určitě na co vzpomínat.

Protože tento zájezd není jen poznávací, ale také jazykový, budou studenti chodit do kurzů anglického jazyka vedenými rodilými mluvčími. Po rozřazovacím testu budou umístěni do skupinek (max. 15 studentů), ve kterých budou absolvovat 12 lekcí cizího jazyka. Angličtinu budou moci vypilovávat také při konverzaci ve večerních a ranních hodinách – budou totiž ubytováni v rodinách, kde nebude přítomen žádný učitel, který by jim pomohl s případným překladem, budou si muset poradit sami. Tato rodina studentům také zajistí stravování: snídani i večeři u nich, obědy formou balíčku.

Studentům bude během celého pobytu k dispozici zkušený průvodce, doprovodí je též dva vyučující z naší školy: Mgr. Fajrajzlová a Mgr. Dašková.

Celý zájezd je hrazen z projektu OPVK, studenti si musí pouze zaplatit vstupy do některých památek (do 50 liber) a vzít si s sebou peníze pro vlastní potřebu.

Doufám, že se všem bude líbit a příští článek doprovodíme fotkami spokojených účastníků.

Účastníci zájezdu

BERNARDOVÁ Monika 2. A
BOHÁČOVÁ Karla 2. A
ČERNÝ Antonín 4ME
JELÍNEK Ladislav 3MSA
KOHOUTOVÁ Marcela 2.E
KŐNIG Dušan 4ST
LANDRGOTTOVÁ Tereza 2. D
LIŠKOVÁ Nikol 4. A
MATUŠKOVÁ Tereza 3. A
NEKOLOVÁ Denisa 2. D
OPATRNÝ Martin 2STA
PROCHÁSKOVÁ Kristina 2.E
RUSÁ Zuzana 2. E 
ŘÍHOVÁ Iveta 2. E 
SEMERÁD Jaroslav 2STB
SLÁMOVÁ Alice 2. D
ŠIMANDLOVÁ Karolína 2. E 
ŠIMON Josef 4. A
ŠKRÁBOVÁ Michaela 4. E
VEVEROVÁ Eva 2. A

Autor: Mgr. Michaela Králová   |   Sekce: Aktivity projektu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021


Všechna práva vyhrazena © 2021 NETservis s.r.o.