Mapa webu Česky English Deutsch

CZ.1.07/1.1.00/56.0626 Zvyšování jazykových a čtenářských kompetencí

Hlavní stránka / Projekty / Projekty OPVK / CZ.1.07/1.1.00/56.0626

Cílem tohoto projektu je, jak již vyplývá z názvu, zvýšit čtenářské i jazykové kompetence vyučujících i studentů naší školy. V rámci tohoto projektu se 7 učitelů zúčastní jazykového kurzu v zahraničí a zdokonalí se tak v anglickém, německém a francouzském jazyce. Získanými znalostmi pak budou moci obohatit vlastní výuku.
 
Zahraniční výjezdy připravujeme i pro studenty. Dvacet studentů v doprovodu 2 vyučujících vycestuje do Velké Británie, kde vždy dopoledne absolvují kurz anglického jazyka vedený rodilým mluvčím (15 vyučovacích hodin) a odpoledne navštíví historická a kulturní místa v okolí. Účastníci budou ubytovaní v rodinách, aby byli nuceni cizí jazyk používat a nespoléhat se na pomoc učitelů. Studenti z 2. až 4. ročníku, kteří vycestují, budou vybráni podle prospěchu s přihlédnutím ke známce z anglického jazyka, podle absence za poslední školní rok, přihlédneme též k účasti v jazykových soutěžích.
 
Poslední šablona, kterou využijeme, se týká čtenářských kompetencí studentů v českém jazyce. Studenti druhého a třetího ročníku během školního roku 2015/2016 absolvují 10 vyučovacích hodin čtenářských dílen, kdy budou pracovat s textem, budou se zajímavým a někdy i netradičním přístupem seznamovat s vybranými díly českých i světových autorů. Realizace projektu bude probíhat ve školním roce 2015/2016, zejména v průběhu prvního pololetí. Tento projekt je spolufinancován ESF a státním rozpočtem ČR.
 
(Mgr. Michaela Králová)

 

 


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021


Všechna práva vyhrazena © 2021 NETservis s.r.o.