Mapa webu Česky English Deutsch

Novem Car Interior Design zaujal žáky 34. ZŠ

Hlavní stránka / Projekty / Projekt TECHNIK / Aktivity projektu TECHNIK / Novem Car Interior Design zaujal žáky 34. ZŠ

2.4.2014

Novem Car Interior Design zaujal žáky 34. ZŠ

Na konci března se uskutečnila exkurze žáků 34. základní školy do areálu firmy Novem Car Interior Design v Městě Touškově. Sraz žáků se konal v budově školy v 8 hodin a krátce na to již objednaný autobus vyrážel směr Touškov. Vzhledem k nízkému provozu dorazila celá skupina k areálu firmy s půl hodinovým předstihem. To firmě ovšem nedělalo problémy, jelikož jsme na průvodce v recepci nemuseli čekat ani 10 minut. Samotná recepce byla vybavena množstvím hotových výrobků firmy Novem. Konkrétně se jednalo o části palubní desky vozidel Mercedes, BMW a Audi.

Slova se v tu chvíli již ujali průvodci a po úvodních informacích o firmě nás odvedli do výrobní haly. Zde jsme měli tu možnost podívat se na celý výrobní proces od protního opracování až po finální výrobek. Jedinou výjimkou bylo lakování, které se v současné době provádí v externí firmě v Německu. Již v této době firma ovšem buduje vlastní lakovnu, což sníží výrobní náklady a též výrobní dobu jednoho výrobku.
 
Dle slov průvodců se firma Novem nemusí v blízké budoucnosti v žádném případě bát snižování výroby nebo dokonce propouštění. Dle dostupných informací mají uzavřené smlouvy přibližně na 10 let dopředu a tak uvažují o výrazném rozšíření výroby a nabrání nových zaměstnanců.
 
Jedinou výtkou, kterou bych osobně měl k průběhu celé exkurze, je absence nějakého zvukového zařízení, díky kterému by byl slyšet celý výklad průvodců. Vzhledem k poměrně velkému hluku v některých částech výrobní haly to byl občas problém a část skupiny pak z výkladu neslyšela prakticky nic. Nejedná se ovšem o neodstranitelnou vadu, naopak je to věc, se kterou může firma něco dělat a do budoucna pak realizovat velice kvalitní exkurze pro další základní školy v Projektu Technik.

Autor: Ing. Petr Neduchal   |   Sekce: Aktivity projektu TECHNIK   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021


Všechna práva vyhrazena © 2021 NETservis s.r.o.