Mapa webu Česky English Deutsch

Exkurze do Centra praktického vyučování

Hlavní stránka / Projekty / Projekt TECHNIK / Aktivity projektu TECHNIK / Exkurze do Centra praktického vyučování

4.12.2013

Exkurze do Centra praktického vyučování

V rámci dne otevřených dveří na SPŠS a SOŠ profesora Švejcara se v pátek 29.11.2013 uskutečnila exkurze žáků vybraných základních škol do areálu Centra praktického vyučování (CPV). Každá škola měla vyhrazený čas jen pro sebe. Se žáky devátých tříd jsem se sešel u V. brány do areálu Škoda u budovy Techmanie Plzeň, odkud jsem je i s dozorem doprovázel do CPV.

Exkurze byla zaměřena na praktickou ukázku jednotlivých oborů a dovedností, které se v CPV vyučují. Zvláštní důraz byl kladen na ukázky moderních technologií a kvalifikaci přítomných mistrů. Za zmínku také stojí, že se do skupin žáků na exkurzi přimíchalo i několik jednotlivců, kteří se do CPV přišli podívat nezávisle na námi domluvené akci.

Celkově se dá říci, že akce byla zajímavá, zvláště pak pro chlapeckou část přítomných tříd. Chlapci obdivovali zejména výrobu na počítačem řízené CNC frézce, která podle předlohy vyráběla přesné plastové modely. Dále je očividně zaujalo i použití plastu jako materiálu pro model, což s sebou přináší různé výhody, ale zejména praktickou nemožnost zničit drahou součást přístroje při chybě ve spouštěném programu. Při použití kovového materiálu by takové nedopatření naopak mohlo způsobit cenově nezanedbatelnou závadu.

I pro mě osobně bylo velice zajímavé podívat se v rámci dne otevřených dveří do zmíněného areálu. Nezbývá než doufat, že to zajímavou zkušenost přineslo nejen mně, ale také žákům všech přítomných tříd, kterým byla v rámci exkurze přiblížena práce a způsob výuky v CPV.

 

Autor: Ing. Petr Neduchal   |   Sekce: Aktivity projektu TECHNIK   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021


Všechna práva vyhrazena © 2021 NETservis s.r.o.