Mapa webu Česky English Deutsch

Den na strojní průmyslovce 2015

Hlavní stránka / Projekty / Projekt TECHNIK / Aktivity projektu TECHNIK / Den na strojní průmyslovce 2015

16.6.2015

Den na strojní průmyslovce 2015 10. 6. 2015 se naše škola v rámci projektu TECHNIK otevřela spolupracujícím základním školám. Během akce nazvané Den na SPŠS žáci ZŠ zhlédli zajímavou prezentaci technických oborů SPŠ strojnické a SOŠ prof. Švejcara v Plzni.

Na jednotlivých stanovištích byla k vidění naprogramovaná závodní autíčka, žáci se mohli „posadit“ do motokáry a závodit proti motokáře ovládané PC. V počítačových učebnách si vyzkoušeli programování nebo práci v CAD systémech. Na dalším stanovišti ovládli pomocí vzduchu vháněného do řídících jednotek pohyb pístu při správném zapojení, viděli také NC stroje při práci. Žáky velice zaujal i atraktivní svařovací trenažér Fronius Virtual Welding, na kterém si mohli své dovednosti vyzkoušet. Nejlepší „svářeči“ byli odměněni cenami, které věnoval jeden za sponzorů akce, firma Fronius Česká republika s.r.o.
 
Škola touto akcí navázala na předchozí ročníky této akce.  Dlouhodobá spolupráce SPŠS a SOŠ prof. Švejcara se základními školami by měla rozvíjet technické dovednosti žáků a vychovávat tak budoucí studenty. Tato činnost je posilována úzkou spoluprací s výrobními firmami v regionu, protože právě ony mají o schopné odborníky zejména technických profesí velký zájem.
 
Věřme, že tato i další v budoucnu pořádané akce usnadní žákům základních škol výběr budoucího povolání, že pro ně budou velkým přínosem.
 
 
 
 
 
 

Autor: Josef Gruber   |   Sekce: Články | Aktivity projektu TECHNIK   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021


Všechna práva vyhrazena © 2021 NETservis s.r.o.