Mapa webu Česky English Deutsch

Den na strojní průmyslovce 2014

Hlavní stránka / Projekty / Projekt TECHNIK / Aktivity projektu TECHNIK / Den na strojní průmyslovce 2014

12.6.2014

Den na strojní průmyslovce 2014 Ve středu 11. 6. 2014 se na naší škole uskutečnil již 2. ročník „Dne na strojní průmyslovce“. Tato akce proběhla v rámci projektu TECHNIK. Projekt TECHNIK je projektem vytvořeným na naší škole, který nastoluje spolupráci vybraných základních škol, naší školy, Západočeské univerzity a zaměstnavatelů.

Akce se zúčastnilo kolem 130 žáků ze 4 plzeňských škol (10.ZŠ, 17.ZŠ, 31.ZŠ, 34.ZŠ). Na SPŠ strojnické si žáci během dne postupně prohlíželi jednotlivá stanoviště, na kterých zhlédli ukázky zajímavých technických činností a sami si je mohli i vyzkoušet. Odborní inženýři i studenti vyšších ročníků nabídli žákům ukázky práce v CAD programech, řízení strojů počítačem, pneumatiku, mechatroniku, programování, velmi atraktivní byl simulátor svařování nebo elektrická motorka, kterou pro tento den zapůjčila Strojní fakulta Západočeské univerzity.
 
Na SOŠ prof. Švejcara zhlédli žáci, kteří se zajímali o humanitní obory, různé prezentace, přibližující studijní obory na této škole, rekonstrukci soudu, ukázky prací studentů, zasoutěžili si, vyřešili zábavné testy nebo kvízy, vyplnili pracovní listy k výstavě Království bratrů Pavlových, vyzkoušeli si výtvarné a rukodělné techniky.
 
Akce proběhla v rámci dlouhodobější spolupráce naší školy se základními školami zapojenými do projektu TECHNIK, v rámci kterého se snažíme rozvíjet technické dovednosti u žáků a tím si vychovávat své budoucí studenty. Věřme tedy, že tato i další pořádané akce usnadní žákům základních škol výběr budoucího povolání, že jsou pro ně velkým přínosem.
 

Autor: Mgr. Dagmar Špalová   |   Sekce: Aktivity projektu TECHNIK   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021


Všechna práva vyhrazena © 2021 NETservis s.r.o.