Mapa webu Česky English Deutsch

Projekt TECHNIK

Hlavní stránka / Projekty / Projekt TECHNIK

Projekt TECHNIK podporují:

Aktuálně - Den se strojní průmyslovkou 7. 6. 2016.

Proč právě Projekt TECHNIK

logo projektuV souvislosti se situací spojenou s nedostatkem techniků, s problémy, do kterých se dostávají firmy a instituce, které techniky potřebují nejen k výrobě, ale i k opravám, servisování a provozování technických zařízení, jsme zahájili realizaci projektu TECHNIK.

Cíle projektu

Projekt seznamuje žáky a jejich rodiče na základních školách s technikou a s možnostmi uplatnění, které je čekají po vzdělání v této oblasti. Ukazuje cestu, jak získat na konci této dráhy dobré zaměstnání s relativně vysokým stupněm jistoty. Zcela mimořádné postavení mají v technickém vzdělávání strojírenské obory. Málokdo z laické veřejnosti si uvědomuje, že strojírenské obory se vyskytují téměř všude. Nejedná se jen o oblast strojírenství, ale energetiku, chemický průmysl, dopravní prostředky a stroje atd. Dokonce zdravotnictví má zařízení, která musí strojaři obsluhovat, udržovat, nastavovat a samozřejmě vyrábět.

Plánované aktivity projektu

Projekt zahrnuje aktivity na základních školách a na naší škole. Připravuje absolventy přímo pro zaměstnavatele nebo pro ZČU, pro technické fakulty. Jedná se o spolupráci vybraných základních škol, naší školy, ZČU a zaměstnavatelů. Uvedené subjekty spolupracují na cestě ke společnému cíli.
 
I při nepříznivém demografickém poklesu žáků devátých tříd naše škola zaznamenává už druhým rokem nárůst zájemců v některých oborech. Tato tendence je pozitivní, ale v žádném případě nemůže pokrýt potřeby budoucích zaměstnavatelů.  Projekt TECHNIK se bude podílet na zvýšeném zájmu dětí a jejich rodičů o techniku, o strojírenské obory, odstraňovat obavy z obtížnosti a pomáhat cílenými aktivitami tyto obavy překonávat. Budeme pracovat ve spolupráci se zaměstnavateli a ZČU na upřesňování profilu absolventa v jednotlivých oborech a ve spolupráci s partnery umožnit škole přístup k nejnovějším technologiím.
 
Naše škola vždycky patřila k největším strojírenským školám v republice. Nejde jenom o produkci potřebného množství absolventů, ale hlavně o jejich kvalitu. Ta zajímá každého zaměstnavatele a naše škola se chce ubírat právě tímto směrem ve prospěch všech zúčastněných.

Ing. Rostislav Študent,
ředitel školy


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021


Všechna práva vyhrazena © 2021 NETservis s.r.o.