Mapa webu Česky English Deutsch

Články

Hlavní stránka / Úvod / Články

13.11.
2017

Úspěch v Logické olympiádě

Úspěch v Logické olympiádě

Jako každým rokem i letos, už počtvrté, se studenti naší školy zúčastnily Logické olympiády. Soutěž pořádá Mensa ČR a je založena na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze uznává dobré umístění v Logické olympiádě místo přijímacích zkoušek do bakalářského studia. Logická olympiáda je zařazená do programu Excelence vyhlášeného MŠMT - Hodnocení žáků a škol podle výsledku v soutěžích. Program Excelence umožňuje finančně podpořit pedagogické pracovníky středních škol na základě výsledků, kterých dosáhli jejich žáci v krajských, ústředních a mezinárodních soutěžích.

více

Autor: PhDr. Eva Bouhamra   |   Sekce: Články

16.10.
2017

Jazykově-historická exkurze Praha

Jazykově-historická exkurze Praha

Dne 12. 10. 2017 jsme byli s naší třídou 1STB na Vyšehradě. Ráno, krátce po osmé hodině, jsme vyjeli z Plzně vlakem. Poté, co jsme dojeli do Prahy, jsme se metrem přiblížili k našemu hlavnímu cíli - k Vyšehradu. Před první vstupní branou jsme dostali od našich paní učitelek, J. Benešové a I. Kurzové, pracovní list, který jsme během dne vyplňovali. Pohybovali jsme se v prostorách Vyšehradu a došli jsme se podívat i na hřbitov Slavín. Kromě jiného jsme viděli Rotundu svatého Martina, Kostel svatého Petra a Pavla, Chrám svatého Mikuláše, Pražský Hrad, Karlův most, Tančící dům, Národní divadlo. Dále jsme se pražskými uličkami propletli na Staroměstské náměstí. Osud jsme pokračovali až na Václavské náměstí, kde náš výlet skončil. Tento výlet byl nejen poučný, ale také plný zábavy a sblížení se se svými spolužáky.

více

Autor: Petr Vencl, Jiří Vacek (1STB)   |   Sekce: Články

13.9.
2017

Dny vědy a techniky

Dny vědy a techniky
V pátek 8.9. jsme my, žáci 1.D, navštívili Západočeskou univerzitu v Plzni. Zde si pro nás studenti připravili spoustu zajímavých pokusů. Viděli jsme některé látky nejen hořet, dýmat, chrčet, růst, měnit barvu, ale i bouchat. Odtud naše kroky směřovaly na náměstí Republiky, kde v rámci projektu Dny vědy a techniky stály stánky jednotlivých vědních disciplín. Tady jsme si mohli vyzkoušet a ověřit teoretické poznatky z chemie, fyziky, . . . Tak např. : únikovou hru, nafouknout balonek bez použití úst nebo nové pomůcky pro nevidomé. . . Myslím si, že můžu mluvit za všechny spolužáky, když řeknu, že jsme si to bezva užili a zároveň se i něco nového dozvěděli. (Terka Dostalíková & Viki Renčová ) více

Autor: Alena Štědrá   |   Sekce: Články

12.7.
2017

Technici navštívili Amberg

Technici navštívili Amberg

Zajímavou akci uskutečnili žáci 2ME, 3ME, 1STB a 1STA ve čtvrtek 22. 6. 2017 spolu s vyučujícími Mgr. Harmadyovou, Mgr. Kurzovou, Ing. Hlávkou a Ing. Steiningerem. Cílem jejich návštěvy se stala technická škola v Ambergu /Berufliches Schulzentrum Amberg/, s níž SPŠS Plzeň již dříve úspěšně spolupracovala na společném projektu.

více

Autor: Mgr. Ivana Harmadyová, Mgr. Ivana Kurzová, foto Ing. Petr Hlávka   |   Sekce: Články

23.6.
2017

Sbírka víček pro Matýska

Sbírka víček pro Matýska

V letošním školním roce proběhla na naší škole charitativní akce na podporu hendikepovaného Matýska. Cílem bylo vybrat plastová víčka a umožnit tak Matýskovi podstoupit léčebnou sociálně-pohybovou rehabilitaci, která bohužel není hrazena veřejným sociálním pojištěním.

více

Autor: Mgr. Štěpánka Hrabáková   |   Sekce: Články

22.6.
2017

Exkurze do ZAK TV

Exkurze do ZAK TV

V pátek 16. 6. 2017 třída 2.D s paní učitelkou Mgr. v. Bezpalcovou navštívila sídlo regionální televize ZAK. Jedná se o největší regionální televizi v České republice, kterou týdně sleduje přes 300 tisíc diváků. Vysílá zpravodajství z Plzeňského a Karlovarského kraje. Pracovníci televize diváky aktuálně informují o dění v oblasti kultury, sportu a o připravovaných akcích. Dále do vysílání zařazují pořady o zdraví, krimi zprávy, rozhovory se zajímavými lidmi a v neposlední řadě připravují pořady i ve znakové řeči.

více

Autor: Ondřej Sak, 2.D   |   Sekce: Články

20.6.
2017

Exkurze do „Jitřenky“

Exkurze do „Jitřenky“

V rámci předmětu Organizace Volného času zorganizovala další skupina žáků exkurzi do Denního stacionáře „Jitřenka“ Městského ústavu sociálních služeb města Plzně, kde se zaměřují na poskytování sociálních služeb osobám se sníženou soběstačností z důvodu zdravotního postižení (středně těžká a těžká mentální retardace).

více

Autor: Zuzana Šestáková, Mgr. Hana Vozková   |   Sekce: Články

6.6.
2017

Návštěva kamarádů „Kosíků“ z 87. MŠ Plzeň

Návštěva kamarádů „Kosíků“ z 87. MŠ Plzeň
Jak je již tradicí, i letos měli naši studenti možnost navštívit 87.MŠ Plzeň, která je od roku 2005 zapojena do projektu „Mateřská škola podporující zdraví“. Studenti 2.E měli příležitost prohlédnout si prostory školky, kde záviděli solnou jeskyni, saunu a vířivý bazén. Seznámili se s běžným provozem mateřské školky a v malých skupinách nahlédli do života tříd. Pod vedením paní učitelek si s dětmi zavzpomínali pomocí různých her a aktivit na svá dětská léta. Mgr. Marie Šimáková více

Autor: Alena Štědrá   |   Sekce: Články

6.6.
2017

Křest Výběrové personální bibliografie prof. MUDr. Josefa Švejcara, DrSc.

Křest Výběrové personální bibliografie prof. MUDr. Josefa Švejcara, DrSc.
V letošním roce si připomínáme hned dvě výročí pana profesora Josefa Švejcara. 20. května uplynulo 120 let od jeho narození v roce 1897 a 30. ledna to bylo právě 20 let od jeho úmrtí v roce 1997. Pan profesor zemřel čtyři měsíce před svými nedožitými stými narozeninami. Ve spolupráci se Studijní a vědeckou knihovnou v Plzni byla na jaře letošního roku vydána personální bibliografie pana profesora. Dne 1. června byla tato publikace slavnostně pokřtěna na vzpomínkovém slavnostním večeru, který při příležitosti 120. výročí narození pana prof. Švejcara SPŠS a SOŠ prof. Švejcara v Plzni uspořádala. Večera se zúčastnili ředitelé obou organizací, zaměstnanci, za KÚ JUDr. Jaroslava Havlíčková, zástupci partnerských institucí a jako čestný host „kmotra“ knihy paní Giovanna Roklová, dlouholetá rodinná přítelkyně pana profesora a dědička autorských práv na jeho nejznámější knihu Péče o dítě, která vyšla poprvé v roce 1945 a od té doby v 10 přepracovaných vydáních až do roku 2009. více

Autor: Alena Štědrá   |   Sekce: Články

2.6.
2017

Do Německa na zkušenou

Do Německa na zkušenou

V rámci projektu „Do Německa na zkušenou“ navštívila naši školu zástupkyně Česko-německého fóra mládeže Zuzana Brožová, aby informovala žáky o možnostech jejich dalšího uplatnění v německy mluvících zemích. Pomocí powerpointové prezentace seznámila žáky 3. ročníku Pedagogického lycea s existencí mezinárodních organizací, projektů a webových portálů, které nabízí pomoc při získání stipendií a usnadňují tak studium a výměny mládeže. Nechyběla ani široká nabídka krátkodobých setkání, práce a brigád, dobrovolné služby a jazykových kurzů. Prezentace byla doplněna jazykovou animací, krátkými motivačními videi i vlastními zážitky a zkušenostmi koordinátorky z krátkodobých i dlouhodobých pobytů v zahraničí.

více

Autor: Mgr. Ivana Kopečková   |   Sekce: Články

17.5.
2017

Beseda s válečnými veterány

Beseda s válečnými veterány

Již každoročně se v květnu v Plzni konají Slavnosti svobody pyšnící se bohatým programem. Během těchto oslav si všichni připomínáme události osvobození Plzně spojeneckými vojsky. Naši studenti z 1. ME a 1. STA patřili letos k vybraným studentům plzeňských škol, a tak se měli možnost zúčastnit Besedy s válečnými veterány, která se konala 5.5.2017 v Měšťanské besedě. O svých zážitcích z osvobozování Plzně přijelo vyprávět celkem 9 pamětníků: tři američtí a šest z Belgie. Atmosféra v sále byla neuvěřitelná, studenti odměňovali veterány bouřlivým potleskem a místy bylo vidět i dojetí u velké většiny zúčastněných. Váleční veteráni ochotně odpovídali na dotazy, které si studenti připravili, a některé zazněly i v angličtině. Nesporným přínosem této besedy byla nejen možnost diskuze s přímými svědky květnových událostí, ale i možnost procvičit se v anglickém a francouzském jazyce.

více

Autor: Mgr. Jitka Benešová   |   Sekce: Články

1.5.
2017

2. místo ve Zlatém poháru Linde - Memoriálu Mgr. Václava Vilda

2. místo ve Zlatém poháru Linde - Memoriálu Mgr. Václava Vilda

Dne 23. 3. 2017 se uskutečnilo krajské kolo již tradiční soutěže ve svařování „Zlatý pohár Linde 2017“- Memoriál Mgr. Václava Vilda, kterou pořádala Střední škola Rokycany. Soutěž byla vyhlášena jako soutěž jednotlivců pro metody svařování 135 a 311 a skládala se z testů, týkajících se bezpečnostních předpisů, technologie svařování a praktické části.

více

Autor: Jaromír Kohout, EWT   |   Sekce: Články


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2017


Všechna práva vyhrazena © 2017 NETservis s.r.o.