Mapa webu Česky English Deutsch

Články

Hlavní stránka / Úvod / Články

6.2.
2018

Kdo je "básničkář a písník"?

Kdo je "básničkář a písník"?

V pondělí 29. 1. 2018 se třídy 4.D a 4.E vydaly do Studijní a vědecké knihovny v Plzni na besedu s panem Jiřím Dědečkem, současným předsedou českého centra PEN klubu. Akci ve spolupráci s SVK PK zorganizovali Mladí konzervativci, jejichž člen a současně i student naší školy besedu vedl.

více

Autor: Mgr. M. Králová, Žaneta Duchková   |   Sekce: Články

23.1.
2018

Naši studenti na návštěvě v SONY DADC v rakouském Anifu a Thalgau

Naši studenti na návštěvě v SONY DADC v rakouském Anifu a Thalgau

V měsíci listopadu 2017 se někteří naši studenti technických oborů 4. ročníků zúčastnili motivační soutěže pořádanou firmou SONY DADC v zastoupení Mgr. Julie Borecké z HR oddělení. Čtyři nejúspěšnější práce studentů Jakuba Řáhy 4 MEB, Jana Vítovce 4 MEB, Ondřeje Bábíka 4 MSA a Filipa Hudouska 4 MSA byly vybrány a v měsíci lednu 18. 1- 19. 1. 2018 navštívili v doprovodu Mgr. Ivety Tomáškové obě pobočky SONY DADC v rakouském Anifu a Thalgau.

více

Autor: Mgr. Iveta Tomášková   |   Sekce: Články

23.12.
2017

Exkurze do Strahovské knihovny a Národní technické knihovny v Praze

Exkurze do Strahovské knihovny a Národní technické knihovny v Praze
Dne 12. 12. 2017 se třída 2. D s paní učitelkou J. Benešovou a A. Mařákovou vydala na exkurzi do Prahy. Naším prvním cílem se stala Strahovská knihovna, druhá nejstarší církevní knihovna u nás v Čechách.
více

Autor: S. Bradová, 2.D, V. Wendlerová, 2.D   |   Sekce: Články

18.12.
2017

Vánoční prodejní výstava s DS Človíček

Vánoční prodejní výstava s DS Človíček

V pátek 8. 12. 2017 se pod vedením třídy 2.BC v rámci předmětu Organizace volného času uskutečnila vánoční prodejní výstava, na které byly, jako již tradičně, k dispozici výrobky klientů Denního stacionáře Človíček. Návštěvníci výstavy si na třetím ročníku prodejní výstavy mohli zakoupit drobné dárky, například věnce, lžičky, šitá zvířátka a mnoho dalšího. Prodejem výrobků se podařilo vybrat částku 5950 Kč, kterou ve Človíčku využijí k nákupu závěsného systému k obrazům malovaných klienty umístěných ve vstupu do stacionáře.

více

Autor: Kristýna Dlouhá, Hana Vozková   |   Sekce: Články

27.11.
2017

Poznávací zájezd do Regensburgu

Poznávací zájezd do Regensburgu

V úterý 7. 11. se v doprovodu paní učitelky Kopečkové a paní učitelky Benešové konal poznávací zájezd do Řezna. Zúčastnit se mohli zájemci ze všech ročníků.

více

Autor: Hana Hajšmanová, 2.A   |   Sekce: Články

22.11.
2017

Konference studentských prezentací z pohledu účastnice

Konference studentských prezentací z pohledu účastnice

Ráno 14. 11. 2017 se naše výprava v čele s Mgr. Ivanou Kurzovou sešla v areálu Západočeské univerzity na Borech. Po registraci jsme usedli do zasedací místnosti, kde jsme vyslechli instrukce k organizaci konference a představení sponzorů. Poté jsme se přesunuli do Univerzitní knihovny, kde probíhaly prezentace středoškoláků v angličtině.

více

Autor: Martina Vojtová, 1STB   |   Sekce: Články

13.11.
2017

Úspěch v Logické olympiádě

Úspěch v Logické olympiádě

Jako každým rokem i letos, už počtvrté, se studenti naší školy zúčastnily Logické olympiády. Soutěž pořádá Mensa ČR a je založena na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze uznává dobré umístění v Logické olympiádě místo přijímacích zkoušek do bakalářského studia. Logická olympiáda je zařazená do programu Excelence vyhlášeného MŠMT - Hodnocení žáků a škol podle výsledku v soutěžích. Program Excelence umožňuje finančně podpořit pedagogické pracovníky středních škol na základě výsledků, kterých dosáhli jejich žáci v krajských, ústředních a mezinárodních soutěžích.

více

Autor: PhDr. Eva Bouhamra   |   Sekce: Články

16.10.
2017

Jazykově-historická exkurze Praha

Jazykově-historická exkurze Praha

Dne 12. 10. 2017 jsme byli s naší třídou 1STB na Vyšehradě. Ráno, krátce po osmé hodině, jsme vyjeli z Plzně vlakem. Poté, co jsme dojeli do Prahy, jsme se metrem přiblížili k našemu hlavnímu cíli - k Vyšehradu. Před první vstupní branou jsme dostali od našich paní učitelek, J. Benešové a I. Kurzové, pracovní list, který jsme během dne vyplňovali. Pohybovali jsme se v prostorách Vyšehradu a došli jsme se podívat i na hřbitov Slavín. Kromě jiného jsme viděli Rotundu svatého Martina, Kostel svatého Petra a Pavla, Chrám svatého Mikuláše, Pražský Hrad, Karlův most, Tančící dům, Národní divadlo. Dále jsme se pražskými uličkami propletli na Staroměstské náměstí. Osud jsme pokračovali až na Václavské náměstí, kde náš výlet skončil. Tento výlet byl nejen poučný, ale také plný zábavy a sblížení se se svými spolužáky.

více

Autor: Petr Vencl, Jiří Vacek (1STB)   |   Sekce: Články

13.9.
2017

Dny vědy a techniky

Dny vědy a techniky
V pátek 8.9. jsme my, žáci 1.D, navštívili Západočeskou univerzitu v Plzni. Zde si pro nás studenti připravili spoustu zajímavých pokusů. Viděli jsme některé látky nejen hořet, dýmat, chrčet, růst, měnit barvu, ale i bouchat. Odtud naše kroky směřovaly na náměstí Republiky, kde v rámci projektu Dny vědy a techniky stály stánky jednotlivých vědních disciplín. Tady jsme si mohli vyzkoušet a ověřit teoretické poznatky z chemie, fyziky, . . . Tak např. : únikovou hru, nafouknout balonek bez použití úst nebo nové pomůcky pro nevidomé. . . Myslím si, že můžu mluvit za všechny spolužáky, když řeknu, že jsme si to bezva užili a zároveň se i něco nového dozvěděli. (Terka Dostalíková & Viki Renčová ) více

Autor: Alena Štědrá   |   Sekce: Články

12.7.
2017

Technici navštívili Amberg

Technici navštívili Amberg

Zajímavou akci uskutečnili žáci 2ME, 3ME, 1STB a 1STA ve čtvrtek 22. 6. 2017 spolu s vyučujícími Mgr. Harmadyovou, Mgr. Kurzovou, Ing. Hlávkou a Ing. Steiningerem. Cílem jejich návštěvy se stala technická škola v Ambergu /Berufliches Schulzentrum Amberg/, s níž SPŠS Plzeň již dříve úspěšně spolupracovala na společném projektu.

více

Autor: Mgr. Ivana Harmadyová, Mgr. Ivana Kurzová, foto Ing. Petr Hlávka   |   Sekce: Články

23.6.
2017

Sbírka víček pro Matýska

Sbírka víček pro Matýska

V letošním školním roce proběhla na naší škole charitativní akce na podporu hendikepovaného Matýska. Cílem bylo vybrat plastová víčka a umožnit tak Matýskovi podstoupit léčebnou sociálně-pohybovou rehabilitaci, která bohužel není hrazena veřejným sociálním pojištěním.

více

Autor: Mgr. Štěpánka Hrabáková   |   Sekce: Články

22.6.
2017

Exkurze do ZAK TV

Exkurze do ZAK TV

V pátek 16. 6. 2017 třída 2.D s paní učitelkou Mgr. v. Bezpalcovou navštívila sídlo regionální televize ZAK. Jedná se o největší regionální televizi v České republice, kterou týdně sleduje přes 300 tisíc diváků. Vysílá zpravodajství z Plzeňského a Karlovarského kraje. Pracovníci televize diváky aktuálně informují o dění v oblasti kultury, sportu a o připravovaných akcích. Dále do vysílání zařazují pořady o zdraví, krimi zprávy, rozhovory se zajímavými lidmi a v neposlední řadě připravují pořady i ve znakové řeči.

více

Autor: Ondřej Sak, 2.D   |   Sekce: Články


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018


Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.