Mapa webu Česky English Deutsch

Články

Hlavní stránka / Úvod / Články

29.6.
2018

Akce oboru Informační služby

Akce oboru Informační služby
Žáci oboru Informační služby absolvují každoročně řadu plánovaných i výjimečných akcí, které jim mají doplnit teoretické vzdělání praktickými poznatky a zkušenostmi. Své akce obor průběžně prezentuje na vlastních facebookových stránkách, ze kterých nyní předkládáme malou "ochutnávku". více

Autor: Mgr. Andrea Mařáková   |   Sekce: Články

28.6.
2018

Spolupráce s Berufsschule Amberg pokračuje

Spolupráce s Berufsschule Amberg pokračuje

Dne 21. 6. 2018 jsme se třídami 1MSB, 1STB a 3ME a kolegyněmi Ivanou Harmadyovou a Ivanou Kurzovou navštívili naši partnerskou školu Berufliches Schulzentrum Amberg (SBSA).

více

Autor: Ing. Petr Hlávka   |   Sekce: Články

22.6.
2018

Exkurze - Senior residence Terasy

Exkurze - Senior residence Terasy

V úterý 12. 6. žákyně třídy 2.BC uspořádaly, v tomto roce poslední, exkurzi realizovanou v rámci předmětu Organizace volného času. Tentokrát jsme zamířily do Senior residence Terasy, který má zaregistrovanou sociální službu Domov pro seniory. Pro uživatele žákyně připravily program zaměřený na arteterapii a jiné výtvarné činnosti. Každý si mohl vybrat, jaké aktivity se chce zúčastnit. Vytvořily se dvě skupiny, přičemž s každým seniorem po celou dobu spolupracovala jedna žákyně.

více

Autor: Zuzana Šofrová, Mgr. Hana Vozková   |   Sekce: Články

18.6.
2018

Zpráva o průběhu kroužků němčiny na SPŠ strojnické

Zpráva o průběhu kroužků němčiny na SPŠ strojnické

Ve školním roce 2017/2018 pokračuje výuka němčiny na naší škole. Nepovinný kroužek němčiny je podporovaný krajským úřadem a německými firmami v regionu: Alfmeier CZ s.r.o., Konplan s.r.o., MBtech Bohemia s.r.o., STREICHER s.r.o., ZF Engineering Plzeň s.r.o.. Na tomto projektu také spolupracujeme s Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem. Naše škola se tak stala vůbec první odbornou školou, která se do konceptu spolupráce školské a firemní sféry ve výuce jazyka zapojila.

více

Autor: Mgr. Ivana Kurzová   |   Sekce: Články

14.6.
2018

Kurz polohování

Kurz polohování

Ve čtvrtek 17.5. se konal, pod lektorským vedením fyzioterapeutky Zdeňky Faltýnkové z České asociace paraplegiků, již 3. ročník kurzu zaměřeného na problematiku polohování a manipulace s částečně mobilním a imobilním klientem.

více

Autor: Mgr. Hana Vozková   |   Sekce: Články

11.6.
2018

Žáci ZŠ byli na naší škole svědky soudního procesu

Žáci ZŠ byli na naší škole svědky soudního procesu

Dne 6. 6. 2018 se dveře SPŠ strojnické a SOŠ profesora Švejcara otevřely žákům základních škol, jejichž cílem bylo seznámit se s naším prostředím a vybranými obory. Jedním z nich byla veřejnosprávní činnost prezentovaná studenty z 3.E, kteří si pro návštěvníky pod vedením paní učitelky JUDr. Zemanové-Lindové připravili neobvyklý program – simulovaný soudní proces. Přestože se se svou rolí museli „herci“ důkladně seznámit, samotné vystoupení pro ně nepředstavovalo příliš složitou výzvu. Podobné představení si protagonisté totiž vyzkoušeli při hodinách práva už na jaře, proto tuto zkušenost mohli zužitkovat a předvést ji i před zraky ostatních diváků.

více

Autor: Michal Roj, 3.E   |   Sekce: Články

28.5.
2018

Exkurze do 87. mateřské školy v Plzni

Exkurze do 87. mateřské školy v Plzni

Jaká je práce s malými dětmi, se mohli ve středu 16. května přesvědčit studenti druhého ročníku pedagogického lycea. Během již tradiční návštěvy 87. mateřské školy v Plzni měli šanci zapojit se do veškerých aktivit, jež paní učitelky s dětmi a předškoláky dělaly. Studenti hráli deskové a pohybové hry, oblékali a připravovali děti na vycházku, a dokonce někteří z nich dostali možnost potrénovat si jemnou motoriku (na jednoduché geniální pomůcce – prkénku s hřebíky a provázkem – zkoušeli v co nejkratším čase šněrování tkaničky. Nutno podotknout, že tato navenek rutinní činnost někoho pěkně potrápila :-D)

více

Autor: Mgr. Renata Švecová, Mgr. Irena Kadlčíková   |   Sekce: Články

24.5.
2018

Exkurze – Denní stacionář Človíček

Exkurze – Denní stacionář Človíček

Žákyně třídy 2.BC uspořádaly dne 26. 4. 2018 exkurzi v rámci předmětu organizace volného času, která se konala v Denním stacionáři Človíček v Plzni. Realizační skupina rozdělila studentky do 2 týmů, které se věnovaly dospělým lidem s mentálním postižením a dětem s kombinovaným postižením. Pro dospělé bylo připraveno 7 různých aktivit, kterých se mohli zúčastnit. Pro děti bylo připraveno méně aktivit z důvodu jejich handicapu.

více

Autor: Barbora Vávrová, 2.BC   |   Sekce: Články

2.5.
2018

Z Plzně až na konec světa

Z Plzně až na konec světa

Vybraní žáci humanitních oborů se v neděli 22. dubna vydali na dlouhou cestu za poznáním západního pobřeží Francie. Během jednoho týdne viděli mnoho přírodních krás, historických památek a připomněli si i události, které vedly ke konci 2. světové války.

více

Autor: Mgr. Michaela Králová   |   Sekce: Články

26.4.
2018

Žáci 3 MSB zavítali do Kanceláře prezidenta republiky

Žáci 3 MSB zavítali do Kanceláře prezidenta republiky

Žáci třídy 3 MSB společně se svým učitelem českého jazyka Jiřím Prunerem a učitelkou občanské nauky Hanou Hamouzovou absolvovali v pondělí 9.4.2018 celodenní exkurzi do našeho hlavního města. Cílem cesty byl především Pražský hrad, kam se podařilo vyjednat exkluzivní prohlídku do prostor Kanceláře prezidenta republiky a reprezentačních prostor Pražského hradu.

více

Autor: Mgr. Jiří Pruner   |   Sekce: Články

24.4.
2018

Exkurze na 11. základní školu v Plzni

Exkurze na 11. základní školu v Plzni

Dne 26. března 2018 uspořádala třída 2.BC v rámci předmětu Organizace volného času exkurzi do speciální třídy 11. základní školy v Plzni. Úkolem realizačního týmu bylo připravit volnočasové aktivity pro danou cílovou skupinu, kterou v tomto případě byli žáci 2. stupně. Děti byly rozřazeny do 6 skupin, kde v každé pro ně byly připraveny pohybové či výtvarné aktivity se zaměřením na velikonoční tématiku.

více

Autor: Jana Klainová, Hana Vozková   |   Sekce: Články

4.4.
2018

Soudní procesy na "Švejcárně"

Soudní procesy na "Švejcárně"

Ve dnech 22. a 27. 3. 2018 se studenti 3.E v rámci dvou hodin práva zúčastnili simulovaného soudního procesu v trestním řízení. Hlavním dirigentem této akce byla paní učitelka JUDr. Zemanová Lindová, která nejprve rozdala úkoly a role, s nimiž se studenti oboru pedagogického lycea museli důkladně seznámit, aby toto „divadlo“ proběhlo co nejvěrohodněji. Nejprve bylo třeba nastudovat všechny podstatné okolnosti dvou rozdílných případů a plně se vžít do role soudců, jejich asistentů, státních zástupců, znalců, svědků, veřejnosti a v neposlední řadě také do role obžalovaných a jejich obhájců.

více

Autor: Michal Roj, 3.E   |   Sekce: Články


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018


Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.