Mapa webu Česky English Deutsch

Články

Hlavní stránka / Úvod / Články

29.10.
2018

Zájezd do Rakouska a Německa

Zájezd do Rakouska a Německa

Zájezd do Rakouska a Německa přinesl studentům spoustu nezapomenutelných zážitků. Po mnohaměsíčních přípravách, které započaly už zjara letošního roku, konečně nadešel druhý říjnový týden, ve kterém studenti naší školy absolvovali jazykově-poznávací exkurzi. Cílem tohoto zájezdu bylo poznat zajímavá místa a tamější pamětihodnosti, ale také překonat ostych a zkusit si konverzovat v cizím jazyce.

více

Autor: Mgr. Jiří Pruner, tit. foto F. Šefčík   |   Sekce: Články

29.10.
2018

Anglické divadlo

Anglické divadlo

Velká aula naší školy se proměnila v divadelní jeviště i hlediště, zněla jen angličtina! Výuku anglického jazyka žákům naší školy zpestřila účast na divadelních představeních souboru The Bear – Educational Theatre, který zavítal na naší školu a ve dnech 25.10. a 26.10.2018 První den sehrál pro žáky dvakrát po sobě napínavou detektivní hru s názvem Murder at Wimbledon. Studentky a studenti však nebyli pouze pasivními diváky a aktivně mohli do představení vstupovat s radami a postřehy, pochopitelně v angličtině, které vedly vyšetřovatele k nalezení pachatele. Naši studenti ze tříd 2.A, 2.BC, 2.D, 2.E, 2 ME, 2.STA a 2.STB se projevili nejen jako zdatní pozorovatelé, ale překonali i svůj ostych a s chutí se anglicky zapojili do hledání pomyslného vraha. Ten byl nakonec úspěšně nalezen a wimbledonská vražda byla k radosti všech přítomných objasněna.

více

Autor: Mgr. Richard Vankan   |   Sekce: Články

26.10.
2018

Exkurze do ZOO

Exkurze do ZOO
Dne 16. října 2018 navštívil první ročník Informačních služeb Zoologickou a botanickou zahradu města Plzně. Třída společně s paní učitelkou Žižkovou absolvovala výukový program s názvem Etologie. více

Autor: Alena Štědrá   |   Sekce: Články

3.10.
2018

Účast na akci Spolu mezi domy

Účast na akci Spolu mezi domy

Vybrané žákyně ze druhého a třetího ročníku oboru Sociální činnost se 18. 9. 2018 zúčastnily 3. ročníku akce „Spolu mezi domy“ pořádané stacionářem Človíček, službou Jdeme dál a DOZP Nováček. Návštěvníci akce mohli společně s klienty a pracovníky jednotlivých zařízení projít cestu s osmi zastaveními, kde plnili jednotlivé úkoly a po jejich splnění na ně čekala v cíli zasloužená odměna.

více

Autor: Mgr. Hana Vozková   |   Sekce: Články

25.9.
2018

Language course 2018

Language course 2018
Rok se s rokem sešel a, jak je již příjemným zvykem, studenti 1. a 2. ročníku pedagogického lycea se zaměřením na humanitní studia vyrazili třetí zářijový týden na jazykový kurz anglického jazyka, který se letos konal v Železné Rudě. více

Autor: Mgr. Tereza Klímová   |   Sekce: Články

29.6.
2018

Akce oboru Informační služby

Akce oboru Informační služby
Žáci oboru Informační služby absolvují každoročně řadu plánovaných i výjimečných akcí, které jim mají doplnit teoretické vzdělání praktickými poznatky a zkušenostmi. Své akce obor průběžně prezentuje na vlastních facebookových stránkách, ze kterých nyní předkládáme malou "ochutnávku". více

Autor: Mgr. Andrea Mařáková   |   Sekce: Články

28.6.
2018

Spolupráce s Berufsschule Amberg pokračuje

Spolupráce s Berufsschule Amberg pokračuje

Dne 21. 6. 2018 jsme se třídami 1MSB, 1STB a 3ME a kolegyněmi Ivanou Harmadyovou a Ivanou Kurzovou navštívili naši partnerskou školu Berufliches Schulzentrum Amberg (SBSA).

více

Autor: Ing. Petr Hlávka   |   Sekce: Články

22.6.
2018

Exkurze - Senior residence Terasy

Exkurze - Senior residence Terasy

V úterý 12. 6. žákyně třídy 2.BC uspořádaly, v tomto roce poslední, exkurzi realizovanou v rámci předmětu Organizace volného času. Tentokrát jsme zamířily do Senior residence Terasy, který má zaregistrovanou sociální službu Domov pro seniory. Pro uživatele žákyně připravily program zaměřený na arteterapii a jiné výtvarné činnosti. Každý si mohl vybrat, jaké aktivity se chce zúčastnit. Vytvořily se dvě skupiny, přičemž s každým seniorem po celou dobu spolupracovala jedna žákyně.

více

Autor: Zuzana Šofrová, Mgr. Hana Vozková   |   Sekce: Články

18.6.
2018

Zpráva o průběhu kroužků němčiny na SPŠ strojnické

Zpráva o průběhu kroužků němčiny na SPŠ strojnické

Ve školním roce 2017/2018 pokračuje výuka němčiny na naší škole. Nepovinný kroužek němčiny je podporovaný krajským úřadem a německými firmami v regionu: Alfmeier CZ s.r.o., Konplan s.r.o., MBtech Bohemia s.r.o., STREICHER s.r.o., ZF Engineering Plzeň s.r.o.. Na tomto projektu také spolupracujeme s Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem. Naše škola se tak stala vůbec první odbornou školou, která se do konceptu spolupráce školské a firemní sféry ve výuce jazyka zapojila.

více

Autor: Mgr. Ivana Kurzová   |   Sekce: Články

14.6.
2018

Kurz polohování

Kurz polohování

Ve čtvrtek 17.5. se konal, pod lektorským vedením fyzioterapeutky Zdeňky Faltýnkové z České asociace paraplegiků, již 3. ročník kurzu zaměřeného na problematiku polohování a manipulace s částečně mobilním a imobilním klientem.

více

Autor: Mgr. Hana Vozková   |   Sekce: Články

11.6.
2018

Žáci ZŠ byli na naší škole svědky soudního procesu

Žáci ZŠ byli na naší škole svědky soudního procesu

Dne 6. 6. 2018 se dveře SPŠ strojnické a SOŠ profesora Švejcara otevřely žákům základních škol, jejichž cílem bylo seznámit se s naším prostředím a vybranými obory. Jedním z nich byla veřejnosprávní činnost prezentovaná studenty z 3.E, kteří si pro návštěvníky pod vedením paní učitelky JUDr. Zemanové-Lindové připravili neobvyklý program – simulovaný soudní proces. Přestože se se svou rolí museli „herci“ důkladně seznámit, samotné vystoupení pro ně nepředstavovalo příliš složitou výzvu. Podobné představení si protagonisté totiž vyzkoušeli při hodinách práva už na jaře, proto tuto zkušenost mohli zužitkovat a předvést ji i před zraky ostatních diváků.

více

Autor: Michal Roj, 3.E   |   Sekce: Články

28.5.
2018

Exkurze do 87. mateřské školy v Plzni

Exkurze do 87. mateřské školy v Plzni

Jaká je práce s malými dětmi, se mohli ve středu 16. května přesvědčit studenti druhého ročníku pedagogického lycea. Během již tradiční návštěvy 87. mateřské školy v Plzni měli šanci zapojit se do veškerých aktivit, jež paní učitelky s dětmi a předškoláky dělaly. Studenti hráli deskové a pohybové hry, oblékali a připravovali děti na vycházku, a dokonce někteří z nich dostali možnost potrénovat si jemnou motoriku (na jednoduché geniální pomůcce – prkénku s hřebíky a provázkem – zkoušeli v co nejkratším čase šněrování tkaničky. Nutno podotknout, že tato navenek rutinní činnost někoho pěkně potrápila :-D)

více

Autor: Mgr. Renata Švecová, Mgr. Irena Kadlčíková   |   Sekce: Články


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018


Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.