Mapa webu Česky English Deutsch

Články

Hlavní stránka / Úvod / Články

14.6.
2018

Kurz polohování

Kurz polohování

Ve čtvrtek 17.5. se konal, pod lektorským vedením fyzioterapeutky Zdeňky Faltýnkové z České asociace paraplegiků, již 3. ročník kurzu zaměřeného na problematiku polohování a manipulace s částečně mobilním a imobilním klientem.

více

Autor: Mgr. Hana Vozková   |   Sekce: Články

11.6.
2018

Žáci ZŠ byli na naší škole svědky soudního procesu

Žáci ZŠ byli na naší škole svědky soudního procesu

Dne 6. 6. 2018 se dveře SPŠ strojnické a SOŠ profesora Švejcara otevřely žákům základních škol, jejichž cílem bylo seznámit se s naším prostředím a vybranými obory. Jedním z nich byla veřejnosprávní činnost prezentovaná studenty z 3.E, kteří si pro návštěvníky pod vedením paní učitelky JUDr. Zemanové-Lindové připravili neobvyklý program – simulovaný soudní proces. Přestože se se svou rolí museli „herci“ důkladně seznámit, samotné vystoupení pro ně nepředstavovalo příliš složitou výzvu. Podobné představení si protagonisté totiž vyzkoušeli při hodinách práva už na jaře, proto tuto zkušenost mohli zužitkovat a předvést ji i před zraky ostatních diváků.

více

Autor: Michal Roj, 3.E   |   Sekce: Články

8.6.
2018

Celostátní kolo anglické olympiády v Praze

V ústředním kole anglické olympiády, které se konalo 30.5., se studentka pedagogického lycea z 2.E Klára Fajfrová umístila na krásném 8.místě z celkového počtu 14 soutěžících. Soutěžící absolvovali hned několik částí – poslech, práci s textem a konverzaci na vybrané téma bez možnosti přípravy. Celé soutěžní klání samozřejmě probíhalo na velmi vysoké jazykové úrovni. Tímto bychom Kláře chtěli poblahopřát ke krásnému výsledku a poděkovat za vzornou reprezentaci školy. více

Autor: Alena Štědrá   |   Sekce: Články

28.5.
2018

Exkurze do 87. mateřské školy v Plzni

Exkurze do 87. mateřské školy v Plzni

Jaká je práce s malými dětmi, se mohli ve středu 16. května přesvědčit studenti druhého ročníku pedagogického lycea. Během již tradiční návštěvy 87. mateřské školy v Plzni měli šanci zapojit se do veškerých aktivit, jež paní učitelky s dětmi a předškoláky dělaly. Studenti hráli deskové a pohybové hry, oblékali a připravovali děti na vycházku, a dokonce někteří z nich dostali možnost potrénovat si jemnou motoriku (na jednoduché geniální pomůcce – prkénku s hřebíky a provázkem – zkoušeli v co nejkratším čase šněrování tkaničky. Nutno podotknout, že tato navenek rutinní činnost někoho pěkně potrápila :-D)

více

Autor: Mgr. Renata Švecová, Mgr. Irena Kadlčíková   |   Sekce: Články

24.5.
2018

Exkurze – Denní stacionář Človíček

Exkurze – Denní stacionář Človíček

Žákyně třídy 2.BC uspořádaly dne 26. 4. 2018 exkurzi v rámci předmětu organizace volného času, která se konala v Denním stacionáři Človíček v Plzni. Realizační skupina rozdělila studentky do 2 týmů, které se věnovaly dospělým lidem s mentálním postižením a dětem s kombinovaným postižením. Pro dospělé bylo připraveno 7 různých aktivit, kterých se mohli zúčastnit. Pro děti bylo připraveno méně aktivit z důvodu jejich handicapu.

více

Autor: Barbora Vávrová, 2.BC   |   Sekce: Články

2.5.
2018

Z Plzně až na konec světa

Z Plzně až na konec světa

Vybraní žáci humanitních oborů se v neděli 22. dubna vydali na dlouhou cestu za poznáním západního pobřeží Francie. Během jednoho týdne viděli mnoho přírodních krás, historických památek a připomněli si i události, které vedly ke konci 2. světové války.

více

Autor: Mgr. Michaela Králová   |   Sekce: Články

26.4.
2018

Žáci 3 MSB zavítali do Kanceláře prezidenta republiky

Žáci 3 MSB zavítali do Kanceláře prezidenta republiky

Žáci třídy 3 MSB společně se svým učitelem českého jazyka Jiřím Prunerem a učitelkou občanské nauky Hanou Hamouzovou absolvovali v pondělí 9.4.2018 celodenní exkurzi do našeho hlavního města. Cílem cesty byl především Pražský hrad, kam se podařilo vyjednat exkluzivní prohlídku do prostor Kanceláře prezidenta republiky a reprezentačních prostor Pražského hradu.

více

Autor: Mgr. Jiří Pruner   |   Sekce: Články

24.4.
2018

Exkurze na 11. základní školu v Plzni

Exkurze na 11. základní školu v Plzni

Dne 26. března 2018 uspořádala třída 2.BC v rámci předmětu Organizace volného času exkurzi do speciální třídy 11. základní školy v Plzni. Úkolem realizačního týmu bylo připravit volnočasové aktivity pro danou cílovou skupinu, kterou v tomto případě byli žáci 2. stupně. Děti byly rozřazeny do 6 skupin, kde v každé pro ně byly připraveny pohybové či výtvarné aktivity se zaměřením na velikonoční tématiku.

více

Autor: Jana Klainová, Hana Vozková   |   Sekce: Články

4.4.
2018

Soudní procesy na "Švejcárně"

Soudní procesy na "Švejcárně"

Ve dnech 22. a 27. 3. 2018 se studenti 3.E v rámci dvou hodin práva zúčastnili simulovaného soudního procesu v trestním řízení. Hlavním dirigentem této akce byla paní učitelka JUDr. Zemanová Lindová, která nejprve rozdala úkoly a role, s nimiž se studenti oboru pedagogického lycea museli důkladně seznámit, aby toto „divadlo“ proběhlo co nejvěrohodněji. Nejprve bylo třeba nastudovat všechny podstatné okolnosti dvou rozdílných případů a plně se vžít do role soudců, jejich asistentů, státních zástupců, znalců, svědků, veřejnosti a v neposlední řadě také do role obžalovaných a jejich obhájců.

více

Autor: Michal Roj, 3.E   |   Sekce: Články

28.3.
2018

Francouzští studenti navštívili Plzeň

Francouzští studenti navštívili Plzeň

V měsíci březnu úspěšně pokračovala mezinárodní spolupráce naší školy s francouzskou střední školou lycée Follereau v Belfortu. V rámci tohoto projektu nás v týdnu od 12. do 16. března navštívili francouzští studenti v doprovodu svých učitelů. Pro naše francouzské přátele byl připraven velmi pestrý program, díky němuž poznali zajímavosti české kultury.

více

Autor: Mgr. Ivana Kurzová, Mgr. Iveta Tomášková   |   Sekce: Články

8.3.
2018

Přednáška o zdravé výživě

Přednáška o zdravé výživě

V úterý 27.2.20118 se ve velké aule konala přednáška o zdravé výživě s Martinou Korejčkovou. Na začátku přednášky nás přednášející (nutriční terapeutka) upozornila na nejškodlivější potraviny, celková úskalí a dopad na zdravotní stav vlivem nezdravého stravování. Vysvětlila nám jak správně sestavit náš jídelníček, aby obsahoval správné množství bílkovin, sacharidů, tuků, vitamínů a vlákniny. A také jak se správně a pravidelně stravovat během dne.

Na závěr přednášky přidala i několik zajímavých receptů a tipů, jak správně zdravé potraviny vybrat v obchodech, jak správně číst informace o složení na výrobku. Upozornila na onemocnění týkající se špatného stravování jaké je obezita, anorexie, cukrovka, vysoký krevní tlak. Přednáška byla zakončena diskuzí žáků a přednášející.

více

Autor: Tereza Weberová, 1.E   |   Sekce: Články

6.2.
2018

Kdo je "básničkář a písník"?

Kdo je "básničkář a písník"?

V pondělí 29. 1. 2018 se třídy 4.D a 4.E vydaly do Studijní a vědecké knihovny v Plzni na besedu s panem Jiřím Dědečkem, současným předsedou českého centra PEN klubu. Akci ve spolupráci s SVK PK zorganizovali Mladí konzervativci, jejichž člen a současně i student naší školy besedu vedl.

více

Autor: Mgr. M. Králová, Žaneta Duchková   |   Sekce: Články


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018


Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.