Mapa webu Česky English Deutsch

Články

Hlavní stránka / Úvod / Články

4.4.
2018

Soudní procesy na "Švejcárně"

Soudní procesy na "Švejcárně"

Ve dnech 22. a 27. 3. 2018 se studenti 3.E v rámci dvou hodin práva zúčastnili simulovaného soudního procesu v trestním řízení. Hlavním dirigentem této akce byla paní učitelka JUDr. Zemanová Lindová, která nejprve rozdala úkoly a role, s nimiž se studenti oboru pedagogického lycea museli důkladně seznámit, aby toto „divadlo“ proběhlo co nejvěrohodněji. Nejprve bylo třeba nastudovat všechny podstatné okolnosti dvou rozdílných případů a plně se vžít do role soudců, jejich asistentů, státních zástupců, znalců, svědků, veřejnosti a v neposlední řadě také do role obžalovaných a jejich obhájců.

více

Autor: Michal Roj, 3.E   |   Sekce: Články

28.3.
2018

Francouzští studenti navštívili Plzeň

Francouzští studenti navštívili Plzeň

V měsíci březnu úspěšně pokračovala mezinárodní spolupráce naší školy s francouzskou střední školou lycée Follereau v Belfortu. V rámci tohoto projektu nás v týdnu od 12. do 16. března navštívili francouzští studenti v doprovodu svých učitelů. Pro naše francouzské přátele byl připraven velmi pestrý program, díky němuž poznali zajímavosti české kultury.

více

Autor: Mgr. Ivana Kurzová, Mgr. Iveta Tomášková   |   Sekce: Články

8.3.
2018

Přednáška o zdravé výživě

Přednáška o zdravé výživě

V úterý 27.2.20118 se ve velké aule konala přednáška o zdravé výživě s Martinou Korejčkovou. Na začátku přednášky nás přednášející (nutriční terapeutka) upozornila na nejškodlivější potraviny, celková úskalí a dopad na zdravotní stav vlivem nezdravého stravování. Vysvětlila nám jak správně sestavit náš jídelníček, aby obsahoval správné množství bílkovin, sacharidů, tuků, vitamínů a vlákniny. A také jak se správně a pravidelně stravovat během dne.

Na závěr přednášky přidala i několik zajímavých receptů a tipů, jak správně zdravé potraviny vybrat v obchodech, jak správně číst informace o složení na výrobku. Upozornila na onemocnění týkající se špatného stravování jaké je obezita, anorexie, cukrovka, vysoký krevní tlak. Přednáška byla zakončena diskuzí žáků a přednášející.

více

Autor: Tereza Weberová, 1.E   |   Sekce: Články

6.2.
2018

Kdo je "básničkář a písník"?

Kdo je "básničkář a písník"?

V pondělí 29. 1. 2018 se třídy 4.D a 4.E vydaly do Studijní a vědecké knihovny v Plzni na besedu s panem Jiřím Dědečkem, současným předsedou českého centra PEN klubu. Akci ve spolupráci s SVK PK zorganizovali Mladí konzervativci, jejichž člen a současně i student naší školy besedu vedl.

více

Autor: Mgr. M. Králová, Žaneta Duchková   |   Sekce: Články

23.1.
2018

Naši studenti na návštěvě v SONY DADC v rakouském Anifu a Thalgau

Naši studenti na návštěvě v SONY DADC v rakouském Anifu a Thalgau

V měsíci listopadu 2017 se někteří naši studenti technických oborů 4. ročníků zúčastnili motivační soutěže pořádanou firmou SONY DADC v zastoupení Mgr. Julie Borecké z HR oddělení. Čtyři nejúspěšnější práce studentů Jakuba Řáhy 4 MEB, Jana Vítovce 4 MEB, Ondřeje Bábíka 4 MSA a Filipa Hudouska 4 MSA byly vybrány a v měsíci lednu 18. 1- 19. 1. 2018 navštívili v doprovodu Mgr. Ivety Tomáškové obě pobočky SONY DADC v rakouském Anifu a Thalgau.

více

Autor: Mgr. Iveta Tomášková   |   Sekce: Články

23.12.
2017

Exkurze do Strahovské knihovny a Národní technické knihovny v Praze

Exkurze do Strahovské knihovny a Národní technické knihovny v Praze
Dne 12. 12. 2017 se třída 2. D s paní učitelkou J. Benešovou a A. Mařákovou vydala na exkurzi do Prahy. Naším prvním cílem se stala Strahovská knihovna, druhá nejstarší církevní knihovna u nás v Čechách.
více

Autor: S. Bradová, 2.D, V. Wendlerová, 2.D   |   Sekce: Články

18.12.
2017

Vánoční prodejní výstava s DS Človíček

Vánoční prodejní výstava s DS Človíček

V pátek 8. 12. 2017 se pod vedením třídy 2.BC v rámci předmětu Organizace volného času uskutečnila vánoční prodejní výstava, na které byly, jako již tradičně, k dispozici výrobky klientů Denního stacionáře Človíček. Návštěvníci výstavy si na třetím ročníku prodejní výstavy mohli zakoupit drobné dárky, například věnce, lžičky, šitá zvířátka a mnoho dalšího. Prodejem výrobků se podařilo vybrat částku 5950 Kč, kterou ve Človíčku využijí k nákupu závěsného systému k obrazům malovaných klienty umístěných ve vstupu do stacionáře.

více

Autor: Kristýna Dlouhá, Hana Vozková   |   Sekce: Články

27.11.
2017

Poznávací zájezd do Regensburgu

Poznávací zájezd do Regensburgu

V úterý 7. 11. se v doprovodu paní učitelky Kopečkové a paní učitelky Benešové konal poznávací zájezd do Řezna. Zúčastnit se mohli zájemci ze všech ročníků.

více

Autor: Hana Hajšmanová, 2.A   |   Sekce: Články

22.11.
2017

Konference studentských prezentací z pohledu účastnice

Konference studentských prezentací z pohledu účastnice

Ráno 14. 11. 2017 se naše výprava v čele s Mgr. Ivanou Kurzovou sešla v areálu Západočeské univerzity na Borech. Po registraci jsme usedli do zasedací místnosti, kde jsme vyslechli instrukce k organizaci konference a představení sponzorů. Poté jsme se přesunuli do Univerzitní knihovny, kde probíhaly prezentace středoškoláků v angličtině.

více

Autor: Martina Vojtová, 1STB   |   Sekce: Články

13.11.
2017

Úspěch v Logické olympiádě

Úspěch v Logické olympiádě

Jako každým rokem i letos, už počtvrté, se studenti naší školy zúčastnily Logické olympiády. Soutěž pořádá Mensa ČR a je založena na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze uznává dobré umístění v Logické olympiádě místo přijímacích zkoušek do bakalářského studia. Logická olympiáda je zařazená do programu Excelence vyhlášeného MŠMT - Hodnocení žáků a škol podle výsledku v soutěžích. Program Excelence umožňuje finančně podpořit pedagogické pracovníky středních škol na základě výsledků, kterých dosáhli jejich žáci v krajských, ústředních a mezinárodních soutěžích.

více

Autor: PhDr. Eva Bouhamra   |   Sekce: Články

16.10.
2017

Jazykově-historická exkurze Praha

Jazykově-historická exkurze Praha

Dne 12. 10. 2017 jsme byli s naší třídou 1STB na Vyšehradě. Ráno, krátce po osmé hodině, jsme vyjeli z Plzně vlakem. Poté, co jsme dojeli do Prahy, jsme se metrem přiblížili k našemu hlavnímu cíli - k Vyšehradu. Před první vstupní branou jsme dostali od našich paní učitelek, J. Benešové a I. Kurzové, pracovní list, který jsme během dne vyplňovali. Pohybovali jsme se v prostorách Vyšehradu a došli jsme se podívat i na hřbitov Slavín. Kromě jiného jsme viděli Rotundu svatého Martina, Kostel svatého Petra a Pavla, Chrám svatého Mikuláše, Pražský Hrad, Karlův most, Tančící dům, Národní divadlo. Dále jsme se pražskými uličkami propletli na Staroměstské náměstí. Osud jsme pokračovali až na Václavské náměstí, kde náš výlet skončil. Tento výlet byl nejen poučný, ale také plný zábavy a sblížení se se svými spolužáky.

více

Autor: Petr Vencl, Jiří Vacek (1STB)   |   Sekce: Články

13.9.
2017

Dny vědy a techniky

Dny vědy a techniky
V pátek 8.9. jsme my, žáci 1.D, navštívili Západočeskou univerzitu v Plzni. Zde si pro nás studenti připravili spoustu zajímavých pokusů. Viděli jsme některé látky nejen hořet, dýmat, chrčet, růst, měnit barvu, ale i bouchat. Odtud naše kroky směřovaly na náměstí Republiky, kde v rámci projektu Dny vědy a techniky stály stánky jednotlivých vědních disciplín. Tady jsme si mohli vyzkoušet a ověřit teoretické poznatky z chemie, fyziky, . . . Tak např. : únikovou hru, nafouknout balonek bez použití úst nebo nové pomůcky pro nevidomé. . . Myslím si, že můžu mluvit za všechny spolužáky, když řeknu, že jsme si to bezva užili a zároveň se i něco nového dozvěděli. (Terka Dostalíková & Viki Renčová ) více

Autor: Alena Štědrá   |   Sekce: Články


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018


Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.