Mapa webu Česky English Deutsch

Aktuality

Hlavní stránka / Úvod / Aktuality

12.6.
2018

Den na strojnické průmyslovce 2018

Ve středu 6. 6. 2018 bylo na naší škole od rána živo. Probíhal již tradiční Den na strojní průmyslovce pořádaný pro žáky 8. ročníků vybraných základních škol. Tato akce je jednou z mnoha aktivit pořádaných v rámci projektu Podpora odborného vzdělávání v Plzeňském kraji, CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_034/0008356.Na přípravě akce se podílelo kolem 15 učitelů naší školy a zástupci z Fakulty strojní a Fakulty aplikovaných věd ZČU v Plzni.Na jednotlivých stanovištích si žáci mohli prohlédnout činnost pneumatického zařízení, ukázky z mechatroniky, robotiky, stroje řízené počítačem, vyzkoušeli si programování, CADy, viděli ukázku 3D tisku, ukázky svařování, ukázky z činnosti Fakulty strojní a proběhla motivační přednáška FAV ZČU Plzeň na téma „Robotika“ a „Kybernetika“.Tohoto bohatého programu se zúčastnilo kolem 85 žáků ZŠ. Všichni odcházeli nadšeni a plni dojmů. Snad jim prohlídka naší školy pomohla při výběru budoucího povolání.

(Mgr. Dagmar Špalová)

více

 

4.6.
2018

Strom pro Ležáky

Národní kulturní památník Lidice – Ležáky pořádá ve spolupráci s OS KOVO od roku 2012 projekt TVORBA PRO LIDICE A LEŽÁKY. Tato akce pro žáky technických středních škol se koná v cyklu tří roků. V letošním roce se se zapojily do projektu tři školy z České republiky a škola ze SRN. SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové, dílo Hořící kříž, SŠPT a automobilníÍ Jihlava, dílo A znovu kvetou růže, SPŠS a SOŠ prof. Švejcara Plzeň, dílo Strom pro Ležáky, FLACHGLAS WERNBERG-KOBLITZ, dílo Mír a dobré sousedství. Při tvorbě zadání byli žáci US 462 2 OKA a US 251 3MSA informováni o souvislostech a historii obce Ležáky a celého NKP.

Dne 23.5.2018 byly vyrobené artefakty předány Památníku při slavnostním ceremoniálu v osadě Ležáky za přítomnosti České televize a regionální televize z Bavorska. Vyrobená díla budou součástí stálé outdoorové expozice Památníku Ležáky.

Strom pro Ležáky byl vyroben na pracovišti Centra praktického vyučování s přispěním svářečské školy. Na zhotovení se podíleli žáci J. Tomeš, O. Vitner, V. Chalupa, J. Šubrt, učitelé odborného výcviku K. Žižkovský, R. Štych a instruktor svářečské školy J. Přinda.

(Karel Žižkovský)

více

 

22.5.
2018

Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení

 

15.5.
2018

Jaderné dny na FST ZČU

V letošním roce proběhl již osmý ročník cyklu Jaderné dny. Jedná se o expozici doplněnou přednáškami, které mají za cíl přiblížit oblast využití jaderné energie zejména studentům středních a vysokých škol. Pořádají ji společně ŠKODA JS a.s., CENEN (Czech Nuclear Education Network) a Západočeská univerzita v Plzni.

více

 

4.5.
2018

Pohybová skladba obsadila v republikovém finále 3. místo

Děvčata prvních a druhých ročníků naší školy se zúčastnila soutěže v pohybových skladbách. Tentokrát jsme si pro své vystoupení vybraly téma Piráti z Karibiku. Prvním mezníkem pro nás bylo krajské kolo v Plzni na 22. ZŠ. Tam jsme suverénně zvítězily a postoupily jsme tak s velkým nadšením do republikového finále v opravdu hodně vzdálené Opavě.

více

 

30.4.
2018

Pořadí uchazečů do 4letých oborů vzdělání s maturitní zkouškou - 1. kolo

 

23.4.
2018

Pořadí uchazečů do tříletých oborů vzdělání s výučním listem - 1. kolo

 

29.3.
2018

Když jaro zaťuká

V týdnu od 26. do 28. března 2018 proběhla na naší škole soutěž prvních ročníků humanitních oborů (třídy 1. A, 1. BC, 1. D) v psaní všemi deseti na klávesnici počítače. Soutěže se zúčastnily třídy, ve kterých se vyučuje psaní na počítači 2 hodiny týdně.

více

 

24.3.
2018

1. místo v krajském kole anglické konverzace

Naše studentka Klára Fajfrová postupuje do celostátního kola anglické konverzace, které se bude konat 30. 5. 2018 v Praze. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů.
(Mgr. PavlaDašková)

 

18.2.
2018

1.místo v okresním kole anglické konverzace

Dne 14. 2. 2018 se na Masarykově gymnáziu v Plzni uskutečnilo okresní kolo konverzace v anglickém jazyce. Naše studentka Klára Fajfrová obsadila krásné 1. místo. Blahopřejeme a držíme palce v krajském kole.
(Mgr. Pavla Dašková)

 


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018


Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.