Mapa webu Česky English Deutsch

Aktuality

Hlavní stránka / Úvod / Aktuality

7.11.
2017

Konference sdružení rodičů a třídní aktivy

Konference Sdružení rodičů SPŠS a SOŠ prof. Švejcara se koná 14. 11. 2017 od 16:00 h.

Pozvánka

Ve stejný den jsou třídní aktivy (od 16:30 h).

 

7.11.
2017

Informační služby se mění

Od školního roku 2018-2019 otevíráme na SPŠ strojnické a SOŠ prof. Švejcara nově koncipovaný obor Informační služby, který vychází z oboru Informační služby - knihovnictví. Přestože absolventi dosavadního oboru neměli problémy s uplatněním, ba naopak, prudký vývoj informačních technologií i snaha o mnohem širší uplatnění absolventů nás vedly k výrazné aktualizaci.

více

 

7.11.
2017

Návštěva z Hongkongu

V letošním roce naše škola opět přivítala skupinu 25 studentů a 4 vyučujících z Hongkongu. Návštěva školy proběhla ve velmi přátelské atmosféře. Studenti přijeli v průběhu dopoledne a hned si užívali pestrý program, který pro ně připravili naši studenti spolu se svými učiteli. Nejvíce zaujaly ukázky lidových tanců a písní, zrovna tak jako latinsko-americké tance a hudební vystoupení. Při krátkých prezentacích naši studenti představili Českou republiku, Plzeň a naši školu.

více

 

19.10.
2017

Soutěž Technika má zlaté dno

Dne 11 .10 .2017 se v kinosále Středního odborného učiliště elektrotechnického Plzeň, konal další ročník soutěže pro žáky středních a základních škol v Plzeňském kraji „Technika má zlaté dno“, vyhlášené Plzeňským krajem. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 17 týmů, které byly rozděleny do dvou kategorií: gymnázia a maturitní obory a zvlášť obory s výučním listem.

více

 

11.10.
2017

Volby členů Školské rady SPŠ strojnické a SOŠ prof. Švejcara, Plzeň

Podrobnosti ke stažení na úřední desce a na stránce školské rady.

 

28.9.
2017

Maraton čtení z díla Vladimíra Párala

Dne 20. 9. se studenti ze všech ročníků oboru Informační služby - knihovnictví opět (a s radostí!) zúčastnili Maratonu čtení - v rámci Mnohofestivalu Vladimíra Párala, konaném již tradičně ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje. Kvůli nepříznivému počasí se letos četlo uvnitř, na atmosféře to ale neubralo. Studenti i osobnosti SVK a plzeňského kulturního života se v komorní atmosféře začetli do stránek nejslavnějších autorových děl a vyslechli si i krátký komentář k dílu V. Párala, který letos slaví 85. narozeniny. Celá akce byla přístupná nejen čtenářům knihovny a náhodným návštěvníkům, ale i živě vysílána na facebookové stránce oboru.

Odkaz na fotografie na serveru Rajče

Barbora Houdková, 3.D
Mgr. Andrea Mařáková

 

26.9.
2017

Slavnostní předávání sad nářadí

V rámci podpory technického vzdělávání mládeže byly našim žákům technických oborů zakončených výučním listem předány kufříky s nářadím. Slavnostní předání sad nářadí se uskutečnilo ve středu 20. září ve velké aule školy. Kufříky studentům předávali náměstkyně hejtmana pro oblast školství, mládeže a sportu Ivana Bartošová, vedoucí odboru školství, mládeže a sportu Jaroslava Havlíčková a také Jaroslav Šobr, předseda Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost zastupitelstva Plzeňského kraje.

(Ing. Jarmila Konopová)

 

1.9.
2017

Nultý ročník MechCampu na ZČU nejen pro žáky

Katedra mechaniky Fakulty aplikovaných věd ZČU v Plzni připravila neobyčejně zajímavou akci pro žáky, ale jak se ukázalo, nejen pro ně. MechCamp – třídenní letní škola mechaniky nabízel koncem srpna zajímavý program, který obsahoval práci s kompozitními materiály, počítačové modelování a simulace dynamických dějů (např. dynamiku vozidel) a biomechaniku (např. modelování a simulaci průtoku krve tepnami). Protože se podle organizátora Ing. Vladimíra Lukeše, Ph.D. přihlášení žáci na poslední chvíli odhlásili, pro několik málo dospělých účastníků byl připraven jednodenní zkrácený program, i tak plný mimořádně zajímavých ukázek. Pánové Krystek, Hajžman a Lobovský se nám věnovali s plným nasazením, každý z nich představil jeden z výše zmíněných oborů. Tato akce je mimořádně atraktivní, a pokud v ní katedra bude pokračovat, rozhodně ji mohu jen doporučit. Děkuji.

 

11.8.
2017

Maturitní zkoušky v září

Podzimní část profilové zkoušky - ústní zkoušky - proběhnou v týdnu od 11. 9. 2017 v malé aule. Podrobný rozpis bude vyvěšen ve škole v prvním týdnu v září.

 

14.7.
2017

Přehled zahájení školního roku 2017/2018

Umístění a časy v tabulce.

 

28.6.
2017

Úřední hodiny o prázdninách

Středa 10 - 12 h.

 

16.6.
2017

Zahajovací aktiv prvních ročníků

Vážení rodiče,
dovolujeme si Vás pozvat na zahajovací aktiv budoucích 1. ročníků, který se bude konat dne 20. června 2017 od 15,30 hod. v budově školy. Umístění ve třídách bude zveřejněno ve škole před konáním aktivu.
Budete zde seznámeni se školním řádem, s plánovanými akcemi během studia a dalšími důležitými organizačními záležitostmi.
Budeme rádi, když se zúčastníte.


Ing. Rostislav Študent v. r.
ředitel školy

 


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2017


Všechna práva vyhrazena © 2017 NETservis s.r.o.